Tvoriť nemožné je možné

Veru je to tak. Tvoriť nemožné je možné a ja som bola pri tom. Ako sa to dá nám porozprával svetoznámy spisovateľ a najlepší transformatívny kouč v oblasti porozumenia ľudskej mysle Michael Neill na II. Medzinárodnej konferencii o Porozumení ľudskej mysli.

Áno je to pravda. Ak porozumieme tomu ako ľudská myseľ funguje, (tomu jemnému mechanizmu zrodu myšlienok) dokážeme vytvárať projekty, ktoré sa nám pri ich zrode zdali nemožné. Ľudia, ktorí už toto porozumenie  ovládli dosahujú neuveriteľné výsledky v každej oblasti života. Tajomstvo spočíva v tom, že ich myseľ je oveľa efektívnejšia. Efektívnejšia, ako sme si doteraz dokázali predstaviť.

Kto je vlastne Michael Neill? Michael je človek láskavý s veľkým srdcom, z ktorého sála pokora a vnútorný pokoj. Na prvý pohľad celkom obyčajný človek a pritom jeho klientmi sú členovia kráľovských rodín, svetoznámi herci aj zamestnanci OSN.  Jeho vystúpenia naživo a v rádiu na tému „Život z vnútra“ už zmenili životy ľuďom na všetkých kontinentoch.

No konferencii však nebola núdza ani o ďalšie osobnosti z oblasti porozumenia ľudskej mysle (inak aj 3 princípy alebo Inside-out). Mňa osobne najviac zaujalo vystúpenie Amy Johnson, psychologičky, spisovateľky, ktorá prišla s témou –  Ako sa cez porozumenie zbaviť zlozvykov, nutkaní a závislostí.

Zaradenie poobedňajších workshopov považujem za TOP nápad od organizátorov, pretože tak si každý mohol vybrať TU SVOJU TÉMU a klásť bezprostredné otázky.

No schválne, čo by ste si vybrali ako prvé? Tu sú niektoré témy: Ako dokázať navždy odpustiť. Čo je krivda a zlyhanie. Ako sa nezblázniť pri výchove detí. (Martin Jotov) Mentálna odolnosť vo výkonnosti (Michal Kopčan).  Sú okolnosti ako choroba, nedostatok peňazí, nefunkčný vzťah skutočnou príčinou nášho utrpenia?  (Wendy Saggese) Múdrosť v podnikaní. (Natasha Swerdloff) Spoznajte svoje pravé JA. (Kim Hare) Dosiahnutie lepšej pohody a vynaliezavosti na pracovisku. Viac radosti, spojenia a úspechu so svojimi deťmi. (Piers Thurston)

tvoriť nemožné je možné

Michal Kopčan, mentálny kouč pre športovcov

Viete čo je na tom najzaujímavejšie? Aj keď rečníci hovorili na rôzne témy ich spoločným menovateľom bolo pochopenie. Pochopenie toho ako ľudská myseľ skutočne funguje.

Ak toto ovládame, vieme si poradiť v akejkoľvek oblasti života

Či je to podnikanie, vzťahy, vzdelávanie, výchova detí, zdravie, prirodzené leaderstvo, kreativita, motivácia, dosiahnutie vnútornej pohody alebo vysokých športových výkonov.

Dokonca aj neschopnosť odpustiť, zbaviť sa myšlienok na minulosť, pocitu vyhorenia, krivdy alebo zlyhania, zbavenie sa závislostí napríklad na jedle, sladkostiach, …

Skutočné pochopenie ľudskej mysle nám dáva odpovede na otázky:

– čo je spúšťacím mechanizmom myšlienok alebo ako vzniká myšlienka
– čo je myšienka

– čím sú myšlienky charakteristické a či je možné s nimi „pracovať“
– skutočne potrebujeme meniť myšlienky na pozitívne
– ovplyvňujú myšlienky kvalitu nášho života
– prečo mám niekedy v hlave ako v úli a niekedy zase krásne ticho
– sú emocionálne prejavy (pocity) výsledkom vonkajších okolností (zlá práca, rodina, sociálne prostredie, choroba, či nedostatok peňazí)
– je svet každého z  nás tvorený jeho vlastnými myšlienkami
– kto naozaj som
– naozaj som sa na tento svet prišiel niečo naučiť alebo som sa narodil s dokonalou „výbavou“ pre život (našepkám vám – druhá možnosť je správna)
A nakoniec – má myšlienka takú silu, že dokáže tvoriť nemožné?

Keď sa dozviete odpovede na zvýraznené, tak na všetky ostatné si už budete vedieť odpovedať aj sami.

A aj keď ja s porozumením ľudskej mysli pracujem už dávnejšie a odpovede na tieto otázky som už poznala, II. Medzinárodná konferencia mi umožnila 3 princípy poznať ešte na hlbšej úrovni.

Mala som možnosť uvidieť veci inak a zažiť takzvané „vhľady“ alebo hlbšie porozumenie (INSIGHT). A to najmä:
– ako princípy jednoduchšie priblížiť svojim klientom
– aké zreteľnejšie príklady používať na dosahovanie čistej jasnej mysle
– ako im umožniť zažívať hlbšie porozumenia (VHĽADY) v bežných životných situáciách

Tvoriť nemožné je naozaj možné

Monika Komorášová

Medzinárodná konferencia o porozumení ľudskej mysli

Aj mne niekto takto pred rokom ukázal ako sa dá tvoriť nemožné.

Martin Jotov, certifikovaný transformatívny kouč, podnikateľ v oblasti nanotechnológií, vynikajúci rečník a zároveň jeden z organizátorov tejto konferencie. Človek, ktorý mi ukázal cez porozumenie, kto som a kde sa nachádza všetko, po čom som z hĺbky duše túžila. Od neho som dostala pozvánku a mala som dokonca príležitosť prihovoriť sa z javiska.

Čo sa odohralo dňa 19.5.2018 to by pred rokom bolo pre mňa celkom nemožné. Bola som z choroby taká vyslabnutá, že by som na konferenciu nedokázala prísť a nie tam sedieť. Viac o mne tu>>

Nemožné sa stalo možným. Teraz mám dostatok síl aby som porozumenie šírila ďalej, či už formou prednášok, článkov alebo transformatívneho koučingu>>

Viac o porozumení nájdete tu>>

Porozumenie ľudskej mysli

Medzinárodná konferencia o porozumení ľudskej mysli

Monika Komorášová
Tranformatíny kouč & špecialista na protizápalové stravovanie. Fascinuje ma ako úprava jedálneho lístka môže v človeku prebudiť proces uzdravenia v súčinnosti s pochopením ako funguje ľudská myseľ. Po 17 ročnom hľadaní som konečne našla spôsob ako sa vyliečiť zo zdravotných problémov. Preto som na svojich web stránkach vytvorila projekt Cítim sa skvelo. Rada inšpirujem ľudí variť si jedlo podľa vlastných nápadov. Som autorka knihy ZELENINOVÉ PRÍLOHY>> Ak vás zaujíma môj príbeh môžete si ho prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady zpracovania osobných údajov