Transformatívny kouč

Monika Komorášová

Pomáham ľuďom žiť naplnený život na úrovni fyzického aj mentálneho zdravia.

To všetko:
-bez výživových doplnkov v prípade fyzického zdravia
-bez manipulácie s myšlienkami v prípade mentálneho zdravia

Môj príbeh o tom, ako som na základe zmien v stravovaní dokázala vyriešiť množstvo zdravotných problémov

Kto vlastne som?

Som obyčajná žena, ktorá odmietla prijať tvrdenia lekárov, že autoimunitné ochorenie je nezvratné a že strava nemá na stav choroby žiadny vplyv.

Vďaka paleoketogénnej diéte - PKD (mäso a živočíšny tuk), ktorý dokonale vyhovuje fyziologickému fungovaniu ľudí, som sa dokázala vymaniť z niekoľkoročného kolotoča zdravotných problémov. Za to, že od roku 2020 pomáham iným, vďačím mnohoročnými inovatívnymi a pritom tisícročiami preverenými poznatkami v oblasti výživy.

Konzumácia len mäsa a tuku môže niekomu znieť šialenie.

Pre mňa je naopak šialenstvo dookola robiť to isté (napr.: nasledovať výživové odporúčania zo 70 rokov minulého storočia, užívať lieky a doplnky výživy) a pritom očakávať iné výsleky.

Pokiaľ som vás už na začiatku neodradila, čitajte ďalej 🙂

Ako to celé začalo

Moje zdravotné problémy začali už na strednej škole, kedy som dostala prvý žlčníkový záchvat. Od vtedy som „nabehla“ na nízkotučnú – racionálnu stravu.

V 30-tke mi diagnostikovali reumatoidnú artritídu a odvtedy sa začalo moje hľadanie. Nechcela som uveriť tvrdeniu, že ide o nevyliečiteľné ochorenie.

Skúšala som rôznych liečiteľov, zmenu stravovania ako vegetariánstvo, delená strava, fitnes strava (bola celkom športovo veľmi aktívna), užívala som rôzne doplnky len aby mi bolo lepšie, ale môj zdravotný stav sa neustále zhoršoval. Nielen vďaka nesprávnemu stravovaniu, ale aj vďaka vedľajším účinkom liekov sa mi pridružili iné ochorenia ako astma, časté gynekologické mykózy a infekcie dýchacích ciet niekoľkokrát ročne, celiakia, alergie na rôzne potraviny a neskôr aj na peľ. Vďaka tomu pribudli ďalšie lieky.

POZN: Na chronických a autoimunitných ochoreniach (AO) okrem toho, že extrémne znižujú kvalitu života, je zákerné hlavne to, že nikdy to nezostane pri jednom. Základná diagnóza môže byť celiakia, ale o pár rokov pribudne napr. Crohn, astma, štítna žľaza, vitiligo, alopécia, prípadne iné varianty. V súčastnosti je známych viac ako 100 AO).

Zúfalé rozhodnutie

Nič nepomáhalo a bola som už zúfalá. V roku 2010 padlo rozhodnutie, že sa stanem vegánkou. Oslovila ma makrobiotika - konzumácia vareného obilia ( u mňa bezlepkového), strukovín a zeleniny – teda žiadne priemyselne spracované výrobky s éčkami a cukrovinky - prázdne a nezdravé kalórie.

Bola som presvedčená, že som našla zasľúbenú zem.

Toto rozhodnutie sa neskôr ukázalo ako fatálne. Zdravie sa zhoršilo neuveriteľným spôsobom. Problémy s trávením, kŕče v bruchu, okultné krvácanie v stolici, trpela som ťažkou podvýživou, zápalové ataky sa objavovali častejšie a trvali dlhšie, bolelo ma celé telo a v noci som nemohla spať – lieky stratili účinok. Nebola som schopná ani samostatne sa umyť – bola som plne odkázaná na pomoc manžela a syna. Pridali sa psychické problémy až do takej miery, že som nevychádzala z domu a želala si smrť.

Nechápala som

..., že sa stav neustále zhoršuje, pretože som bola pod dohľadom lekárky s klasickým medicínskym vzdelaním, plus obor - čínska medicína.

Teraz už viem, kde bola chyba

... naletela som. Naivný a k tomu zúfalý človek ľahko uverí teóriám postaveným "na vode", pretože mu chýba základné vzdelanie v oblasti fungovania ľudského tela a výživy.  Priznať si sama pred sebou, že vegánstvo ( a iné vedecky nepodložené smery, vrátane toho konvenčného) je falošná idea, nebolo jednoduché - tu som o tom napísala viac>>

Začala som sa vzdelávať

Najprv to boli knihy, neskôr videá a zahraničné stránky lekárov funkčnej medicíny. V roku 2017 vyšla kniha Autoimunitné riešenie od Amy Myers, v ktorej som sa po prvýkrát dozvedela o nebezpečných zložkách v rastlinách ako: lektíny, saponíny, oxaláty, ...  Viac o antinutrientoch nájdete tu>> a moje nahliadanie na rastliny začalo byť iné.

Kniha vo mne vyvolala revolučný záujem o všetko, čo sa spájalo s nízkosacharidovým stravovaním. Smery ako LCHF, Keto, Palo, Carnivore (len živočíšne potraviny), prerušovaný pôst, klasické aj suché pôsty. Samozrejme všetko som si postupne na sebe odskúšala a svoje skúsenosti opisujem na blogu.

V základe (potraviny) som sa stále držala autoimunitného protokolu (AIP), ale experimentovala som s ketózou. Na základe AIP sa miTransformatívny kouč podarilo dosiahnuť  ideálnu váhu a dodnes na nej  zostať. Vyriešila som väčšinu problémov.

Trvalo mi jeden rok, kým som sa ako tak postavila na nohy. Bolo to pre mňa natoľko povzbudzujúce, že som vytvorila FB skupinu Protizápalové stravovanie a dokonca organizovala kurzy varenia.

Žiaľ, nefungovalo to dlhodobo. AIP, či iné nízkosacharidové smery majú svoje plusy aj mínusy.

Vedia pomôcť s chudnutím, kvasinkami, metabolickými ochoreniami alebo im predchádzať.  Pokiaľ máte AO alebo iné vážne chronické zápalové ochorenie je dôležité obrátiť sa na odborníkov. Toto som, žiaľ, pochopila až po 3 ročnom "skúšaní" rôznych variánt na nízkosacharidové stravovanie, dokonca aj s pomocou odborníka.

Povedzme si úprimne, kto skúšal LCHF, Paleo, Keto, Carnivore na niečo iné ako na chudnutie - zostal sklamaný a mohol len skonštatovať - nefunguje to. 

Ale ako sa hovorí: „Jediná skutočná chyba je tá, z ktorej sa nepoučíme.“

Dôležité sú kritériá

Tieto životné situácie mi dali dve základné pravidlá do života:
-          Vždy si robiť spätnú väzbu – po stanovenom čase si vyhodnocujem dosiahnutie výsledkov. Slepá viera ako to bolo pri vegánstve nehrozí.
-          Toho, od koho si dám poradiť, si starostlivo vyberám. Musí to byť človek vzdelaný rovnako v medicíne ako aj vo výžive, ktorý má skúsenosti a zároveň preukázateľné výsledky. Nemôže to byť niekto, kto len "čaruje" s doplnkami výživy a so skladbou jedálnička.

Už som sa stala veľmi opatrná

...a možno aj preto som váhala cca 3 mesiace (od 2/20 som paleoketogénnu diétu išla samostatne), kým som oslovila lekársko - vedecký tím Paleomedicíny v Maďarsku. Sledovala som ich výsledky, stránku, videá a aj pozvania na medzinárodné konfernecie. Čítala ich vedecké práce a kazuistiky ( mimochodom s vysokým hodnotením a množstvom citácií) v odborných časopisoch. Postupne som im začala dôverovať.

Nakoniec som sa v máji 2020 rozhodla a zakúpila som si ich 2 týždňový on-line program. Dodnes to hodnotím ako najlepšiu investíciu vo svojom živote a dodnes som zostala na PKD. Nie preto, že sa mi to páči alebo je to móda (ako napr. nejaká populárna diéta), ale preto, že to funguje, moje AO sú zvrátené, nemusím užívať žiadne lieky, nemám bolesti a hlavne mám chuť opäť žiť, tvoriť a pomáhať iným.

Moje poznatky a skúsenosti sú postačujúce na to aby som dokázala rovnako pomôcť aj vám!

Paleoketodiet (PKD) je jediné účinné stravovanie pre zvrátenie AO a to bez akýchkoľvek doplnkov, či iných terapií.

Transformatívny koučNajprv si treba "upratať"  v hlave .

Čítala som motivačné knihy, vzdelávala sa v osobnostnom rozvoji, študovala Etikoterapiu, meditovala, ponárala do hypnózy, osvojila si Kvantovú terapiu a získala certifikát v oblasti Neurolingvistického programovania. Každé z nich ma niekam posunulo, ale skutočné pochopenie, čo sa v mojej hlave vlastne deje, som objavila cez 3 princípy alebo aj Inside-out od Sydneyho Banksa.

Veľmi ľahko som pochopila ich fungovanie. (to asi preto, že sú veľmi jednoduché a už sme sa s nimi narodili 🙂 ale počas dospelosti sme na ne pozabudli) Nesmierne sa mi uľavilo, pocítila som vnútorný pokoj a zrazu som bola akoby v inej realite. Odvtedy si život doslova užívam a to v každej oblasti.

Odrazu som mala dosť energie, motivácie, kreativity, sebavedomia a konečne sa objavili nové tvorivé a jasné myšlienky. Konečne som bez problémov mohla upustiť od tých starých presvedčení. Porozumenie ľudskej mysle mi umožnilo "odpútať sa" od starých presvedčení, dať zbohom vegánstvu a otvoriť sa novému poznaniu.

Musím však zo skúsenosti priznať, že celková mentálna pohoda má veľmi veľa spoločného so stravovaním. Pokiaľ som zo stravy vyhodila pre moje telo toxické potraviny, kognitívne funkcie aj celkové zvládanie stresu (lebo tomu sa v živote nedokážeme ubrániť - nežijeme v bubline) a duševná pohoda rázom išla hore.

Ako viem pomôcť?

Kauč Monika KomorášováSom obyčajná žena, ktorá objavila svoj obrovský potenciál. Cestou unikátneho a pre moderný svet zrozumiteľného učenia o tom, ako skutočne funguje ľudská myseľ, dokážem tento potenciál rozvinúť u každého z vás. Tieto jednoduché a účinné poznatky zdieľam formou konzultácií o porozumení ľudskej mysle>> 

Nie som lekár ani výživový poradca a napriek tomu vám môžem byť nápomocná pri navrátení zdravia. Vďaka osvojeným poznatkom od lekárov a vedcov z Palomedicíny viem nastaviť funkčný stravovací systém a zbaviť vás civilizačných, či iných chronických dlhotrvajúcich zápalových ochorení. Postačí požiadať o osobnú pomoc cez kontaktný formulár alebo mi napísať email: info@monikakomorasova.sk

Pripojením sa k našej FB skupine Protizápalové stravovanie>> budete mať možnosť inšpirovať sa chutnými jedlami z prirodzených potravín a tiež príbehmi, ktoré ľudia zdieľajú.

Princíp čistej jasnej mysle - FLOW

Medzinárodná konferencia o porozumení ľudskej mysle

S Martinom a mojimi deťmi na Medzinárodnej konferencii o porozumení ľudskej mysli

Ako je možné, že som sa za jeden rok dostala z vážnych zdravotných problémov, mám prácu a po večeroch pomáham iným?

Okrem toho som celý web prerobila, pretože SCD, AIP, Low Carb, Keto nefungovali ako by som chcela a AO nedokázali zvrátiť- všetko sa dočítate na stránkach. Vytvorila nové príručky, nové webové stránky a stíhala písať články na blog?

Človek sa narodí s určitými danosťami ako vnútorná motivácia, kreativita, intuícia, ale keď s nimi nepracuje, časom sa akoby vytratia.

Nedá sa všetko nájsť len na internete a v knihách - vo svojom vnútri máte nekonenčný potenciál. Mať skvelého učiteľa je na nezaplatenie.

V oblasti myslenia je to transformatívny kauč Martin Jotov>> , Pod jeho osobným vedením som absolvovala vzdelávanie na úroveň transformatívneho kouča v oblasti porozumenia ľudskej mysle. Martin ma naučil využívať princíp čistej jasnej mysle na podávanie výkonov, o ktorých som dovtedy netušila. Je to stav jednoduchého napojenia, bytia, plynutia - FLOW.

Základom je vybrať si správne nástroje a naozaj dobrého učiteľa, mentora alebo ako sa tomu dnes hovorí- kouča. Skrátka človeka, ktorý vie odovzdať svoje skúsenosti a ktorý vás naučí, ako sa dá s ľahkosťou vytvárať všetko, čo si človek vymyslí a vytvoriť možno aj nemožné. Ja som si všetkým týmto prešla a rada vám túto cestu ukážem, stačí ma kontaktovať alebo sa objednať na úvodnú konzultáciu >> cez e-mail: info@monikakomorasova.sk, telefonicky: 0902882553 alebo cez Messenger.