Konzultácia alebo mentoring - stravovanie

transformatívny koučing

Pomôžem vám vybudovať funkčný systém stravovania dokonale uspôsobený fyziologickým potrebám človeka, ktorý vás navždy vymaní
z kolotoča zdravotných problémov.

A to všetko bez akýchkoľvek výživových doplnkov.

Aké by to bolo cítiť sa opäť skvele?

Vyskúšali ste už všetky možné spôsoby stravovania, doplnky výživy, dokonca ste absolvovali konzultáciu s odborníkom, ale zabralo to len čiastočne alebo vôbec?
Bola som na tom rovnako, vyskúšala som SCD, AIP, Keto a AIP skombinované s keto, dokonca aj Carnivore (výživa založená iba na živočíšnych produktoch). Dlhodobo som praktizovala prerušovaný, aj dlhodobejší pôst. Ročne som míňala veľké sumy peňazí na kúpu doplnkov výživy a dala som si poradiť aj od odborníkov. No priznám sa, neprinášalo mi to výsledky, ktoré by som chcela.

Prečo štandardné poradenstvo nefunguje?

Žiaľ, k poradcom výživy stále patrí početná skupina, ktorá vychádza z poznatkov 70. rokov minulého storčia (ide o tzv- vyváženú stravu s vysokým podielom sacharidov). Tiež tu máme skupinu výživových poradcov, ktorí prišli ku svojmu povolaniu "cez doplnky", čo ale automaticky neznamená, že sú odborníkmi na výživu. V prevažnej väčšine sa jedná o ľudí, ktorí zámerne pozmeňujú poznatky biológie, len preto, aby predaj doplnkov čo najlepšie fungoval.

Zníženie hmotnosti má často za následok aj zlepšenie zdravia. Vedia to aj poradcovia LOWCARB, Palo, či Keto stravovania a ide im to excelentne. No veľmi často nemajú vedomosti o tom, že niektoré potraviny  udržiavajú chronický zápal v tele a hlavne: podieľajú sa na priepustnosti membrán, ktoré slúžia ako imunitná bariéra.

O tomto probléme sa síce začína hovoriť v súvislosti s priepustnými membránami čreva ale problém je potrebné vidieť v širších súvislostiach. "Priepustné črevo" je jednou z hlavných príčin ochorení, s ktorými si štatndardná medicína nevie poradiť.

Osobne si myslím, že všetci, čo sa zaoberajú metabolickým zdravím (kam zachovanie zdravej kompozície tela patrí), majú dobrý úmysel -  pomáhať. No "opraviť" priepustnostné črevo, zbaviť organizmus nutričných nedostatkov a dostatočne eliminovať zápalový proces, čo sú rovnako závažné príčiny chronických ochorení, si vyžaduje hlbšie znalosti a aj skúsenosti.

Moje poradenstvo pôsobí pôsobí na všetkých 3 úrovniach:
- normalizuje metabolické zdravie
- zbavuje preukázateľne telo zápalu
- zásobuje telo vysokými nutríciami
- poskytuje "opravu" na základe zvýšených regeneračných procesov

a to všetko len zmenou stravy, ktorá je zásadná (pre niekoho možno neobvyklá lebo sa jedná len o mäso a tuk) ale zato dokonale funkčná, prispôsobená fiziologickým potrebám ľudí a preto nie sú nutné žiadne dopnky.

Prečo si dohodnúť konzultáciu práve u mňa

Už som sa takmer zmierila s tým, že už viac pre seba urobiť nemôžem. No na začiatku roku 2020 som sa skontaktovala s vedecko - lekárskym tímom ICMNI -  International Center for Medical Nutritional Intervention (Paleomedicina Hungary), konkrétne s Dr. Zsofiou Clemens.

Týmto sa moje poznanie o vplyve stravovania na zdravie ešte viac utvrdilo. Niektoré zásadné fakty, ktoré sa bežne medzi poradcami výživy uplatňujú, sú stále nevedecké, a preto mnohým nefungujú. Rovnako to bolo u mňa, stále bolo v mojom stravovaní (a nielen v ňom) kopu vecí, ktoré bolo potrebné napraviť. Prešla som si tým, a zmena na základe ich odporúčaní, mi konečne priniesla výsledky po ktorých som túžila.

Poznatky lekárov ICMNI sú vedecky podložené. Len vďaka zmene stravovania (žiadne lieky, doplnky, bylinky, ďalšie vynútené investície!!!) dokázali pomôcť viac ako 10000 klientom z celého sveta a to s veľmi závažnými ochoreniami. Výsledky na základe ich odporúčaní sú predvídateľné, a preto ich uplatňujem pri svojom poradenstve.

POZN: Viac informácií, vedecké práce, prípadne využitie priamo ich poradenstva a služieb u veľmi závažných ochorení ako je rakovina, diabetes a autoimunitné ochorenia nájdete na tejto stránke>>

Moje poradenstvo je výhradne pre dospelých a zameriavam sa najmä na obezitu a s tým spojené ochorenia. Venujem sa tiež ľuďom s chronickým zápalom, tráviacimi problémami, hormonálnou nerovnováhou aj novodiagnostikovaným autoimunitným ochoreniam, pri ktorých ešte nebola zahájená liečba.

Vyberte si možnosť

  • Základná konzultácia 79,- EUR/45 min
    Základné oboznámenie sa s náležitosťami stravovania, a tiež dôvody, pre ktoré by ste mali urobiť zmenu. Dostanete e-mailový výstup s odporúčaniami, ktoré potraviny do jedálnička zaradiť, aby ste boli schopní dosiahnuť rýchle výsledky. Súčasťou je presné nastavenie množstva jedla (jedálniček ako šablona), na základe individuálneho prístupu a vašich konkrétnych nutričných potrieb.
  • Spolupráca a mentoring - 197,- EUR/ 2 týždne
    Klient dostane manuál a presné inštrukcie na paleo - ketogénnu vyživu podľa ICMNI (Paleomedicína Budapešť). V cene sú: 2 x konzultácia, 24 hodinový monitoring a pomôcky na správne zvládnutie. Viac informácii na požiadanie - prosím, využite kontaktný formulár v spodnej časti.
  • Kontrolná konzultácia - 27,- EUR/ 30 min
    Je možné dojednať len vtedy, ak ste už obsolvovali minimálne Základnú konzúltáciu. Slúži na "doladenie" jedálnička.

ONLINE konzultácia prebieha cez videohovor (Facebook- Messenger, Whatsup, Skype) alebo telefón. Osobné stretnutia z dôvodu efektívnosti práce nerobím!

Do kontaktného formuláru napíšte o aký typ konzultácie máte záujem. Obratom dostanete termín a zoznam informácií, ktoré budem ku konzultácii potrebovať.

Vaše osobné údaje budú použité len za účelom vyriešenia Vášho dotazu. Zásady zpracovania osobních údajov

UPOZORNENIE:
Konzultácia slúži výlučne na úpravu stravy, ktorá je plnohodnotná a spĺňa kritériá vysokonutričného jedla.
Neslúži na stanovenie diagnóz, konzultáciu o vhodnosti medikamentóznej liečby. Pri vážnych diagnózach, detských pacientoch a poradenstve vyžadujúcom si medicínske vzdelanie kontaktujte, prosím, priamo ICMNI, komunikujú okrem maďarčiny aj v angličtine.  kontakt nájdete tu>>