Porozumenie ľudskej mysli

Kto by sa nechcel cítiť dobre?! Je to pocit nádherný, hrejivý, božský a máme ho proste radi. Prajeme si ho zažívať čo najčastejšie.
Chceli by sme sa cítiť dobre v každej situácii, za každých okolností, v spoločnosti každého človeka a dokonca aj so sebou samým.
A čo keby ste zistili, že existuje ešte niečo viac?

Porozumenie ľudskej mysli

Podľa čoho viete posúdiť aká je kvalita vášho života? Kedy si poviete, že máte úžasný život? Zmeriate ho podľa:

 

Je kvalita života odvodená od prežívanie pozitívnych emócií?

  • Výsledkov, ktoré ste dosiahli
    Napríklad: mám skvelého partnera, bývanie, prácu, cestujem, mám veľa zážitkov, som zdravý a "za vodou", trvale podávam skvelé pracovné a športové výkony, moje dieťa študuje na prestížnej škole, ...
  • Nášho charakteru, či správania
    Cítim sa dobre keď som sebaistý, viem používať tie správne slová a gestá pri komunikácii, srším dôvtipom a humorom, vynájdem sa v každej situácii, viem zapáliť spolupracovníkov (zamestnancov) pre spoločný projekt, som dobrým rodičom, šéfom, priateľom, ...
  • Od prežívania pozitívnych emócií
    Mám skvelý pocit, som milovaný, mám vnútornú pohodu a pociťujem spokojnosť vo všetkých oblastiach života

Je všeobecným trendom považovať život za plnohodnotný ak niečo dosiahneme. Náš život sa tak stal jedným veľkým KEĎ. Keď budem, dosiahnem, zvládnem, vyriešim....Následne budeme zažívať spokojnosť, vďačnosť, budeme sa cítiť milovaní, možno aj obdivovaní, atraktívni, niekto, kto niečo dosiahol,...

V skutočnosti sa tak naháňame za svojím šťastím, bohatstvom, zdravím, láskou až sa od tej svojej vnútornej pohody čoraz viac vzďaľujeme.

Naozaj potrebujeme pozitívne myslieť?

Ale čo ak existuje ešte niečo iné? Niečo, čo prevyšuje príjemné emócie aj pozitívne myslenie? Čo ak je to zažívanie stavu jednoduchého \"bytia\", prítomnosti, plynutia, harmónie, napojenia alebo FLOW? Stavu čistej mysle, stavu v ktorom máme pocit, že sme \"doma\".

Tento model sveta je postavený na tom, že vonkajšie okolnosti ako financie, partner, príjemné zážitky, dovolenky, ... spôsobujú to, ako sa cítime. Ak by to tak bolo, prečo by ľudia, ktorí toto všetko majú, vyhľadávali psychológov? Každý z  nás vo svojej hĺbke túži po prežívaní niečoho hlbšieho.

porozumenie ľudskej mysli
GRAF VYJADRUJÚCI SÚČASNÉ METÓDY NA SKVALITNENIE ŽIVOTA

Súčasné metódy ovládajú poznanie len na úroveň myšlienky.

Máme dokonalú výbavu pre život

Čo ak k našej spokojnosti nepotrebujeme žiadnu techniku? Čo ak sme sa narodili s dokonalou výbavou pre život? Čo ak je našou súčasťou a my len nevieme ako sa správne používa? A možno sme pri tom množstve informačného šumu na to len jednoducho zabudli.

A práve o tom je porozumenie ľudskej mysli. Porozumieť tomu, odkiaľ myšlienky prichádzajú (dostať sa k ZDROJU) a uvedomiť si v priamom prenose zvanom život ako myšlienky naozaj fungujú. Vtedy sa naša hlava \"vyčistí\" a zistíme, kto naozaj sme a kde sa nachádza to, po čom všetci tak z hĺbky duše prahneme.

Čo to len všetci hľadáme?

Stalo sa vám už niekedy niečo takéto? Krásny pocit z ničoho nič, vôbec sa nijako nesnažíte a odrazu príde. Človek si len uvedomuje to svoje „bytie“ a všetkými bunkami vníma, aké je to nádherné. V tom momente zažívate bezhraničnú radosť, šťastie, vďačnosť, vnútornú pohodu a lásku.

Všimli ste si tiež, že na tento pocit (inak aj okamih prítomnosti, napojenia, jasnej mysle, harmónie, plynutia alebo FLOW) nemajú vplyv akékoľvek vonkajšie okolnosti? Môžete ho zažívať pri hre s deťmi, pri práci, športe, v horách alebo v meste, s partnerom alebo aj v samote. A je vám úplne jedno, aké je práve počasie, či máte na účte peniaze, či práve riešite nejaký problém alebo ste ešte pred chvíľou mali pocit, že ste totálne „vyhoreli“. (že ste takýto pocit už dávno nemali - asi vám v tom niečo bráni a ja poznám to tajomstvo)

Uvedomili ste si niekedy, že v tomto stave \"napojenia\" máme prístup ku všetkému na čo si len pomyslíme: ku skvelým nápadom, okamžitým riešeniam, kreativite, vysokým pracovným a športovým výkonom a celkove sme oveľa výkonnejší? A je to po fyzickej aj mentálnej stránke. Riešenia prichádzajú z vnútra, preto sa tomu hovorí aj INSIDE-OUT.

Ako to nájsť?

Teraz malé prekvapenie: Všetci sme sa s týmto darom už narodili a preto sa nepotrebujeme nič učiť. Je pravda, že niektorí z nás túto vedomosť potlačili, zabudli alebo len prestali vnímať. Ale nič nie je stratené. Stačí si len pripomenúť ako ten jemný mechanizmus porozumenia ľudskej mysli funguje a ste opäť v hre. Zažívať FLOW sa stane pre vás úplne prirodzené.
A opäť pripomínam, že to ide bez učenia a rôznych techník, pozitívneho myslenia, či sústredenia alebo nebodaj zmeny životného štýlu.

Stačí si všimnúť niektoré javy.
Stačí porozumieť tomu ako fungujeme.
Stačí ak nás niekto nasmeruje správnym smerom a niekedy na to dokážeme prísť aj sami.
Stačí si uvedomiť niektoré základné veci a potom sa podľa nich \"zariadiť\".
Stačí spoznať základné princípy: Myseľ, Myšlienka a Vedomie.

Je to niečo podobné ako zistiť, aké podmienky vyhovujú rastline, ktorú chcem zasadiť. Ak jej tie podmienky vytvorím (vypozorujem z prírody aké má rada stanovisko a pôdu), tak sama prosperuje a kvitne. Nepotrebujem okolo nej celý rok skákať - prihnojovať, polievať, postrekovať, ... 

Hovorí sa tomu aj použiť ZDRAVÝ ROZUM.

A o tom to celé je.

Ak si všimneme ako \"život\" funguje a spoznáme princípy jeho fungovania, nebudeme už viac potrebovať návody od iných. V stave jednoduchého \"bytia\" oveľa jasnejšie vidíme riešenia svojich problémov, práca nám ide od ruky, stávame sa prirodzeným leadrom, dokážem zapáliť ľudí pre svoj projekt, správame sa nenútene a uvoľnene, nemáme potrebu budovať sebavedomie alebo pracovať na sebe, nepotrebujeme niekoho posudzovať a chcieť ho zmeniť, či kritizovať, máme kvalitné vzťahy (v rodine aj zamestnaní), neprenasledujú nás pocity krivdy, nedokonalosti a máme odvahu púšťať sa do akýchkoľvek (aj nemožných) projektov. 

Otvorí sa nám cesta k prirodzenej intuícii, ku skvelým nápadom a prirodzenej múdrosti. Myseľ ľudí, ktorí pochopia základné princípy dokáže pracovať oveľa efektívnejšie. Dokážu podávať vyššie výkony v práci, športe a celkove mať kvalitnejší život vo všetkých oblastiach.

Porozumenie ľudskej mysli

Skutočné pochopenie ľudskej mysli nám dáva odpovede na otázky:
- čo je spúšťacím mechanizmom myšlienok alebo ako vzniká myšlienka
- odkiaľ sa berú myšlienky a či je možné s nimi „pracovať“
- skutočne potrebujeme meniť myšlienky na pozitívne
- ovplyvňujú myšlienky kvalitu nášho života
- prečo mám niekedy v hlave ako v úli a niekedy zase krásne ticho
- musíme používať nejakú metódu, aby sme cítili vnútorný pokoj
- sú emocionálne prejavy (pocity) výsledkom vonkajších okolností (zlá práca, rodina, sociálne prostredie, choroba, či nedostatok peňazí)
- naozaj potrebujem odpustiť, aby som sa \"očistil\"
- prečo každý vníma svet okolo seba úplne inak
- má detstvo, výchova alebo celková minulosť dopad na súčasné prežívanie života
- kto naozaj som
- naozaj som sa na tento svet prišiel niečo naučiť alebo som sa narodil s dokonalou „výbavou“ pre život
- má myšlienka takú silu, že dokáže tvoriť nemožné

Tri princípy sú jednoduchá pravda o našom živote a o tom, ako ľudia fungujú, ktorú keď uvidíte, váš život bude omnoho jednoduchší, bohatší a radostnejší. Mnoho nedorozumenia, strachu, nepríjemných pocitov ľudia zažívajú len preto lebo nevedia čo je za tým, keď prežívajú nejaké zlé obdobie, vnútornú nepohodu, nespokojnosť a krízu v ktorejkoľvek oblasti života.
Sme dokonale vybavení pre úžasný život a to jediné, čo potrebujete vedieť, je porozumieť  tomu ako tá \"výbava\" funguje. Týmto jednoduchým poznaním vám zo života zmizne mnoho nedorozumenia, pocitov frustrácie, strachu, neistoty. Porozumenie ľudskej mysle je jednoduché pochopenie životnej pravdy, ktorá je nemenná. Presne tak ako prírodné zákony alebo gravitácia.

Tak nech sa páči, na všetky vaše otázky vám rada odpoviem.
Formou prednášok alebo osobného rozhovoru.
Viac info cez e-mail po vyplnení  formulára tu>>

ako inspirovat
Niektoré veci nefungujú! Zamestnanec nerobí to, čo si vyžaduje jeho úloha vo firme. Partnerovi nevyhovuje destinácia, ktorú…
transformativny kouc
Vysnívaná práca je zárukou spokojného a naplneného života. Presne toto som si myslela a tak som veľmi…
vztahy
Existuje mnoho návodov, štúdií a spôsobov ako si udržiavať dobré vzťahy. Zaoberajú sa tým mnohé štúdie, a…