ZELENINOVÉ PRÍLOHY

Recepty pre AIP, GAPS, Keto, LowCarb, Paleo, Primal a Protizápalové stravovanie

Nevšedná kniha,  ktorá

Prináša nový pohľad na stravovanie.
Obsahuje recepty ale zároveň dokáže inšpirovať k tvorbe vlastných receptov.
Rozvíja kreativitu a tvorivosť.
Učí pripravovť jedlá s ľahkosťou.
Jej výnimočnosť spočíva v tom,
že z jedného receptu viete pripraviť niekoľko obmien a tým získate prístup k takmer neobmedzenému počtu možností.

 

Cena aj s poštovným do SR 14,90 EUR

Pre členov FB skupiny Protizápalové stravovanie zľava 30%.

Postačí požiadať o zľavový kód.

 

Pozadie vzniku

Od začiatku vzniku tejto vebovej stránky som bola bombardovaná, aby som dávala viac receptov. Na stránku, do FB skupiny, či Instagram.
No odopoveď v mojej hlave bola stále rovnaká: "Aký recept? Zeleninu zoberiem, tú čo momentálne rastie v záhrade alebo mám v chladničke, a niečo z toho vznikne. Recepty nepoužívam roky. Mäso pripravujem štandardne. Tak načo sú komu recepty?"
Neskôr som ale začala nahliadať na ľudí inak. (Tí, čo ma poznajú cez konzultácii o porozumení ľudskej mysle vedia o čom hovorím.) Čo ak nie sú všetci ako ja? Čo ak nemajú tú danosť, naozaj nevedia len tak niečo vybrať z chladničky a uvariť podľa svojej fantázie? Prípadne ich fantázia sa obmedzuje len na pár surovín a možno dookola používajú len pár receptov, ktoré napríklad poznajú z reštaurácie?

Na peleo kurzoch som sa dozvedela, že najčastešie prevláda: Grilovaná zelenina (paprika, baklažán, paradajka), dusená zelenina na spôsob leča, nasledujú šaláty a tým to končí.
V tomto momente konečne dozrela myšlienka, že vytvorím knihu, ktorá by nebola len "o receptoch" ale ktorá by vás naučila vytvárať prílohy podľa vlastnej fantázie s doslova nekonečnými možnosťami.
Samozrejme bola to veľká výzva, nakoľko nič také som pred tým nevytvorila a tiež mám jednú veľkú neresť - varím od oka. Recepty si nezvyknem zapisovať a aj keď niečo vyskúšam podľa receptu, nikdy si to neuložím.

Prečo vám to všetko píšem?

Chcem len aby ste vedeli, že toto nie je štandardná kniha receptov!

Čo v knihe nájdete?

 • Krátka teória
  V úvode sa dozviete: čo je to nízkosacharidové stravovanie, jeho charakteristika, ktoré suroviny do nízkosacharidového stravovania nepatria a aké suroviny budeme na prípravu používať. Dozviete sa ako a prečo toto stravovanie vzniklo.
 • Praktické rady
  V tejto časti nájdete tipy ako nahradiť pečivo, ako zahusťovať bez múky, ako skĺbiť varenie ak ostatní členovia domácnosti nechcú zdieľať vaše nadšenie z nískosacharidového stravovania. Tiež tu nájdete rôzne štýly tepelnej úpravy zeleniny od štandardného po menej štandardné, pritom veľmi obľúbené. Ukážem vám tiež ako využívať rôzne štýly krájania zeleniny.
 • Recepty
  V knihe nájdete viac ako 40 receptov a to len na prílohy. Čo je ale dôležitejšie, pod každým receptom máte modifikácie. To znamená, že z jedného receptu viete vytvoriť ďalšiu prílohu len zmenou surovín. Príprava jedál nie je náročná na čas a nevyžaduje si zháňanie surovín v špecializovaných predajniach.
 • Ďalšie veľmi užitočné veci
  Ako napovedá názov, príohy sú vytvorené zo zeleniny, ktorá je bežne dostupná. Výhodou je , že recepty neobsahujú žiadne obilniny, sóju, strukoviny a teda sú prirodzene bez lepku. V receptoch nie sú použité ani ryby, morské plody. sója. 95% receptov je bez vajec, mlieka a mliečnych výrobkov.
 • Pre koho je vhodná
  Kniha je vhodná naozaj pre kohokoľvek. Pre ktorúkoľvek vekovú kategóriu, pre začiatočníkov aj pokročilých, dokonca aj pre ktorýkoľvek stravovací štýl. Recepty sú určené prevažne pre nízkosacharidové smery ako je Protizápalové stravovanie, Autoimunitný protokol, výživa pre ľudí s GAPS, Paloe, Primal, Whole, LowCarb a protikvasinkovú. Keďže sa jedná výhradne o zeleninové recepty, tak je vhodná aj pre vegánov (90% receptov) a vegetariánov. No a samozrejme pre štandardnú kuchyňu.

Objednávka ⇓⇓⇓

Vyplňte  túto objednávku v prípade zaslania v rámci Slovenskej republiky

Protizápalové stravovanie je skvelý životný štýl, ktorý pomohol už mnohým a vďaka nemu sa ľudia tešia z lepšej fyzickej a psychickej kondície! Ak so mnou súhlasíte nie je na čo čakať! Vyplňte objednávku ⇓⇓⇓

UPOZORNENIE: Tento objednávkový formulár je možné použiť len do SR a ČR. Objednávku do iných krajín napíšte sem: info@monikakomorasova.sk.
Do objednávky prosím uveďte počet kusov a pripojte prosím svoju poštovú adresu (k faktuácii a odoslaniu), prípadne aj telefónne číslo pre rýchlejšie vybavenie objednávky. Orientačné poštovné do krajín EU je 7,70 EUR

Referencie

Aplikování rady: „přidejte do svého jídelníčku více zeleniny“, znamená pro většinu lidí problém. Představí si okurku, rajčata a papriku, v lepším případě nějaký salát. Po přečtení Moničiny kuchařky už to problém být nemusí. Otevře se vám doslova nový svět, ve kterém můžete objevovat obrovské množství chutí zeleniny v nepřeberných variantách. Vsadím se, že zeleninová příloha se stane trvalou součástí vašeho každodenního jídelníčku a že to rozhodně nebude nic fádního a nijakého, co se kvůli „zdraví“ musíte donutit sníst.
Bc. Tereza Broschovávýživová poradkyně a specialistka na dietu AIP (autoimunitní protokol), https://terezabroschova.cz/
Aké by to bolo zdravo sa stravovať, mať ľahkosť a cítiť sa dobre po jedle? Aké by to bolo dopriať si stravu bez zbytočného nadúvania? Aké by to bolo prestať si neustále sledovať svoju váhu? Tieto a podobné otázky ma sprevádzali životom dokým som nespoznala Moniku. Ona mi ukázala, ako predísť týmto zdravotným neduhom jednoduchou cestou stravovania. Monika zo srdca napísala túto knihu zeleninových príloh, aby vám ukázala, že variť jednoducho, zdravo a chutne z prirodzených potravín nie je až také zložité a finančne náročné. Chcete sa oboznámiť s tým, ako zmeniť svoje bežné návyky a aké je ľahké vymeniť prílohy za nové a zdravšie. A presne takéto recepty nájdete v tejto knihe. Ps: Dokonca mi bolo cťou podieľať sa pri príprave a aranžovaní týchto zdravých príloh a foteniu do do knihy. Ďakujem Ti Monika!
Eva KubáňováAutorka projektu Rozkvitni a ži
Monika dokázala dát dohromady nádhernou kuchařku napěchovanou neuvěřitelným množstvím zeleninových příloh připravených na všechny možné způsoby. Ať už se stravujete podle jakéhokoli nízkosacharidového stylu, tady si zaručeně najdete pár oblíbených příloh. Recepty jsou maximálně jednoduché a rychlé. Jako bonus dostanete rychlokurz základních kulinářských technik přípravy.
Miroslav Keckouč zdravého životného štýlu, https://primalzdravi.cz/
Dobrý deň pani Komorášová. Chcem sa Vám veľmi poďakovať za úžasnú knihu, ktorá mi dnes prišla. Je krásna a už sa teším kedy mi od Vás pribudne do zbierky ďalšia kniha. Odviedli ste skvelú prácu. Veľmi Vám ďakujem.
Michaela Bátiková

Vaše postrehy a skúsenosti

 1. Alexandra Brocková píše:

  Dnes mi prišla knižka, recepty sa mi veľmi páčia. Už sa teším ako niečo vyskúšam.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady zpracovania osobných údajov