Problémy? Ako ich riešiť s ľahkosťou

Kto by dnes nemal problémy? Každý deň sa stretávame s množstvom výziev v pracovnom, i osobnom živote. Niekto hovorí o výzve a niekto o probléme – veľký, malý, neriešiteľný, banálny, obťažujúci, nafúknutý, ťažký ako balvan, pretrvávajúci, neznesiteľný, …

Poznáte to…

Problémy bývajú doma, v práci, v škole. Problémy s partnerom, rodičmi, deťmi, v kolektíve. Problémy s bývaním, podnikaním, vybavovaním, zdravím, prvou láskou, padaním vlasov, nadváhou alebo nespavosťou. Skrátka s čímkoľvek. Objavia sa nečakane a dokážu nás prekvapiť svojou naliehavosťou. Mnohí z nás si ešte pridávajú prácu navyše a riešia starosti iných.

Problémy a starosti nás skrátka dokážu poriadne potrápiť. Treba si ale uvedomiť, že vždy tu nejaký ten „problém“ bol alebo bude. Niekoľkokrát za deň sa dostaneme do situácií, ktoré bude potrebné vyriešiť. S tým nič nenarobíme.

Všetkým nám ale ide o jedno – aby bol čím skôr a čím najjednoduchšie vyriešený a „za nami“.  No povedzme si úprimne – vyriešiť niektoré situácie je dosť aj na tri naše hlavy. Niekedy sa navyše, ako naschvál, nabaľujú.

Problémy – máme s nimi bojovať?

problemy, starosti

Ako riešiť problémy s ľahkosťou

Tiež som „bojovala“. Môj život bola samá výzva. A tak som si podľa dobrých rád nazvala svoje problémy slovom výzvy. Neskôr som ale zistila, že ak k nejakej situácii, ktorú potrebujem vyriešiť dám len iné pomenovanie, nestane sa vôbec nič. Potom som na riešenia používala analýzy a pozerala na problémy z iného uhla.  Hľadala rady u iných, na internete, no často ani to nepomohlo.

Pri problémoch, kedy môj intelekt nedokázal nájsť odpoveď, som použila iné osvedčené metódy. Hovorila som si: „Všetko je ako má byť!“ alebo „Všetko, čo sa deje, je pre tvoje dobro.“ Bolo to však márne – moje myšlienky s tým nesúhlasili a bojkotovali. Mohla som si vety opakovať aj stokrát. Moja myseľ sa naďalej plnila nezodpovedanými otázkami a nesúhlasom.

Problém je otázka alebo séria otázok, na ktoré neviete nájsť odpovede

A potom sa to stalo.

Oslovila som najlepšieho osobného kouča v oblasti porozumenia ľudskej mysli Martina Jotova>>  a spoznala učenie Sydnyho Banksa – INSIDE OUT (z vnútra von).

Naučila som sa kde a ako hľadať odpovede na moje otázky, ktoré sa zdajú neriešiteľné a na ktoré mi môj rozum nevedel dať odpoveď. Nenaučila som sa ako likvidovať problémy, to nie. Ale odrazu išlo všetko ľahko, videla som riešenia a nachádzala odpovede. Bez tlaku a stresu.

Aj vám sa to už stalo?

Necháte problém len tak a on sa sám vyrieši. Nejako sa to poskladá, bez nášho zásahu a oveľa lepšie, ako by sme si mohli myslieť. Že vám sa to nestáva? Podľa mňa stáva, len ste si to nikdy neuvedomili. No schválne, vyskúšajte to! Vyberte si problém, ktorý neviete vyriešiť a počkajte si. Nedávajte si termín a netlačte na pílu. Áno ja viem, nie všetko sa dá vyriešiť takýmto spôsobom, niektoré problémy potrebujú urgentné riešenia.

Aj vy pozorujete toto?

Sú medzi nami ľudia, ktorí majú úžasnú schopnosť. Vedia problémy vyriešiť veľmi rýchlo a s nadhľadom. Niekedy až žasneme, kde na také vynikajúce riešenie prišli.

Nie, nie sú to ľudia, ktorí sa narodili pod šťastnou hviezdou. Vie to úplne každý, len sme to z určitých dôvodov prestali používať a hľadáme riešenia tam, kde sa odpovede nenachádzajú. Naše racionálne myslenie odpoveď nepozná. Racionálne myslenie je len malou časťou nášho obrovského potenciálu MYSLE. A tá funguje dokonale, má neobmedzený potenciál, stačí porozumieť tomu, ako funguje>>

Tak prestaňte hľadať a ja vám ukážem, ako žiť život jednoduchšie, s nadhľadom, plným radosti, lásky a šťastia. Viac tu>>

PS: V skutočnosti nie je problém to, že nevieme odpoveď. Problém nastáva vtedy, keď si začneme myslieť, že ak nie sme pohotoví a riešenie neprichádza, tak nie je s nami niečo v poriadku. V skutočnosti ide len o neporozumenie toho, ako ľudská myseľ funguje.

Monika Komorášová
Tranformatíny kouč & špecialista na protizápalové stravovanie. Fascinuje ma ako úprava jedálneho lístka môže v človeku prebudiť proces uzdravenia v súčinnosti s pochopením ako funguje ľudská myseľ. Po 17 ročnom hľadaní som konečne našla spôsob ako sa vyliečiť zo zdravotných problémov. Preto som na svojich web stránkach vytvorila projekt Cítim sa skvelo. Rada inšpirujem ľudí variť si jedlo podľa vlastných nápadov. Som autorka knihy ZELENINOVÉ PRÍLOHY>> Ak vás zaujíma môj príbeh môžete si ho prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady zpracovania osobných údajov