Pevná vôľa. Ste si istý, že ju potrebujete?

Tiež máte pocit, že to nedokážete? Chýba vám pevná vôľa? Neviete dať zbohom zvykom, ktorých by ste sa najradšej zbavili? Dokonca máte vymyslených  niekoľko scenárov kvôli ktorým chudnutie vo vašom prípade nemôže fungovať. Ako je potom možné, že ona to dokázala!

Sála burácala potleskom a niektorí účastníci sa dokonca postavili. Obdivne pozorovali postavu na javisku. Prednášajúca Katty práve vyrozprávala príbeh o tom, ako sa jej podarilo za rok schudnúť 47 kg.

Prečo nás príbehy ľudí ako tento napĺňajú obdivom? Ako to, že fotky v skupinách na facebooku s touto témou mávajú najviac povzbudivých komentárov a laikov?

Ak niekto schudne, predstavíme si jeho neľahkú cestu spojenú s hladovaním, odopieraním si jedla a tvrdej driny na sebe. Nejeden z nás si povzdychne: „Aj ja by som chcel mať takú pevnú vôľu!“

Namiesto toho mám hlavú plnú pochybností

Pevná vôľa a chudnutie

Drina a pevná vôľa?

Ja osobne obdivujem ľudí, pre ktorých pevná vôľa veľa znamená. Sú neoblomní, tvrdo na sebe pracujú a s vypätím síl dôjdu až do vytúženého cieľa. Prečo sa však častejšie stáva, že to väčšina z nás vzdá? Je to celkom logické – robiť niečo silou vôle je poriadne náročné a značne vyčerpávajúce.

Poznám však aj ľudí, kde sila vôle nebola potrebná. Prešli určitou zmenou myslenia a pomocou uvedomenia, zmenili svoje správanie. Následne

  • Prestali zajedať stres, smútok, hnev, zúfalstvo jedlom alebo sladkosťami
  • Zbavili sa závislosti na jedle a aj na inom
  • Mali dostatočne silné prečo – dôvod prečo sa do toho pustili a vytrvali
  • Pochopili, že existujú len dva druhy potravín. Také, ktoré vaše zdravie podporujú alebo tie, ktoré ho poškodzujú

Bod zlomu

Vyzerá to tak, že práve to uvedomenie, hrá veľmi dôležitú úlohu. K nemu človek dospeje niekedy sám a niekedy ho stačí správne „postrčiť“. V prípade Katty to bol práve kauč, ktorý jej pomohol.

Pýtate sa, ako je možné zbaviť sa závislosti na jedle, sladkostiach, či iných návykoch, o ktorých sme presvedčení, že nás nepodporujú? Je možné vypnúť v hlave nápis „OBMEDZUJEŠ SA“ alebo „NEDOKÁŽEŠ TO“ .

Naozaj sa dá chudnúť s ľahkosťou?

Áno, stačí spoznať princíp fungovania našich myšlienok a všetky pochybnosti vo vašej hlave sa roztopia ako jarný sneh. Ak neviete ako na to, napíšte mi, rada to s vami prekonzultujem>>.

Pravdou je, že väčšina z nás rada obdivuje ľudí, ktorí dobre vyzerajú. „Kultúra pestovaného tela“ sa stala módnou záležitosťou. Keď je naše telo štíhle a pekne vyformované, máme dojem, že je všetko jednoduchšie, lepšie, krajšie a my sa cítime sebavedomejší a obdivovanejší.

Vážne si myslíte, že tieto pocity sú výsledkom toho ako vyzeráme? Určite poznáte ľudí, ktorí do posilňovne nechodia, a napriek tomu sa cítia skvele. Spokojnosť a radosť zo života vychádza z ich vnútra a to sa odráža aj na ich zdravom tele.

Čo keby ste aj vy prestali konečne pracovať na svojej pevnej vôli? Možno vaše plánované chudnutie prestane byť drinou a stane sa vzrušujúcim dobrodružstvom.

Ako na to sa dozviete tu>>

Mimochodom v Prahe sa na tému Porozumení ľudskej mysli uskutoční konferencia, kde bude prednášať desiatka svetových špičiek v tejto oblasti. V prípade záujmu máte možnosť využiť jedinečnú zľavu 15 % z celkovej ceny vstupného.Viac informácii a kód na zľavu získate po kliknutí na odkaz.

Monika Komorášová
Tranformatíny kouč & špecialista na protizápalové stravovanie. Fascinuje ma ako úprava jedálneho lístka môže v človeku prebudiť proces uzdravenia v súčinnosti s pochopením ako funguje ľudská myseľ. Po 17 ročnom hľadaní som konečne našla spôsob ako sa vyliečiť zo zdravotných problémov. Preto som na svojich web stránkach vytvorila projekt Cítim sa skvelo. Rada inšpirujem ľudí variť si jedlo podľa vlastných nápadov. Som autorka knihy ZELENINOVÉ PRÍLOHY>> Ak vás zaujíma môj príbeh môžete si ho prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady zpracovania osobných údajov