Stravovanie detí a paleo

Stravovanie detí – to je otázka. Každý chceme pre tie svoje len to najlepšie. Chceme aby prospievali, dobre sa učili, boli hravé, a zároveň poslušné, boli zvedavé, ale zároveň aby sa vedeli v škole sústrediť.

Určite viete, že kvalitné jedlo sa na tom vo veľkej miere podieľa. Môžeme svoje ratolesti zahrnúť láskou, ale ak im budeme dávať jedlo, ktoré im škodí, tak isto sa to odrazí na ich vývoji. Z toho hľadiska má stravovanie detí veľmi významnú úlohu.

Na tému ako deťom poskytnúť jedlo plne vyvážené som sa porozprávala s Terezou Broschovou, výživovou poradkyňou a propagátorkou životného štýlu paleo. V súčasnej dobe sa najviac zaoberá detskou stravou a ukazuje rodičom, ako výživným jedlom podporiť svoje ratolesti, aby boli zdravé.

V rozhovore odpovedá, ako naučiť jesť deti zeleninu, na čo je potrebné klásť dôraz pri deťoch trpiacich na ekzém, autoimunitné ochorenia, nesústredenosť a iné psychické poruchy, zápchu, tehotenstvo, kojenie a samozrejme. všeobecné odporúčanie na zloženie denného jedla.

 

Terezka je autorkou veľmi úspešnej knihy – Skutočné jedlo pre deti, ktorú si môžete objednať priamo na jej stránkach>>

Vo videu sa spomína AIP Autoimunitný protokol, viac o ňom je možné dočítať sa tu>>

Svoje otázky môžete písať pod video.

Monika Komorášová
Tranformatíny kouč & špecialista na protizápalové stravovanie. Fascinuje ma ako úprava jedálneho lístka môže v človeku prebudiť proces uzdravenia v súčinnosti s pochopením ako funguje ľudská myseľ. Po 17 ročnom hľadaní som konečne našla spôsob ako sa vyliečiť zo zdravotných problémov. Preto som na svojich web stránkach vytvorila projekt Cítim sa skvelo. Rada inšpirujem ľudí variť si jedlo podľa vlastných nápadov. Som autorka knihy ZELENINOVÉ PRÍLOHY>> Ak vás zaujíma môj príbeh môžete si ho prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady zpracovania osobných údajov