Ako sa nezamotať do sietí osobného rozvoja a začať si konečne plniť sny

Rozplakala som sa od šťastia. Odrazu som mala pocit, že svet je krajší, farebnejší a hlavne jednoduchší a zábavnejší. Plniť si sny je fakt až také jednoduché! Nemohla som tomu uveriť.

Čo vo mne spôsobilo tieto silné emócie? Stačil na to jeden rozhovor s človekom, ktorý mi vysvetlil podstatu toho, ako funguje naša myseľ. Pocítila som nesmiernu úľavu. Uvedomila som si, že mám všetko, čo potrebujem na to, aby som bola šťastná a dokázala si plniť sny.

V skutočnosti je šťastie naším prirodzeným nastavením, len sa nám na to v tom rýchlom kolobehu života podarilo zabudnúť.

Keď si len spomeniem, čo som sa šťastia nahľadala!

Na pomoc som si zobrala múdre knihy. Za 17 rokov som si vytvorila celkom peknú zbierku motivačnej literatúry a v polici sa tlačilo viac ako 30 titulov. Nie len že som čítala, ale rady z kníh som dávala aj do praxe. Skúšala som sa stravovať najprv podľa Sineľnikova, neskôr bol mojím vzorom Kushi.

Získavala som si priateľov ako Dale Carnegie. Verila som v silu pozitívneho myslenia celkom tak, ako jej autor  Dr. Murphy.  S Robertom Kiyosakim som sa chcela dostať na druhú stranu quadrantu. A s Napoleonom Hillom som myslela na to, ako zbohatnem.

Urobila som si „vision board“ podľa Randyho Gage a podľa Paula Mc Kennu som realizovala zmeny, ktoré mali prísť za sedem dní. Inšpirovala som sa aj mníchom, ktorý predal svoje Ferari.

Naštudovala som si päť jazykov lásky Garyho Chapmana. Ráno som si opakovala afirmácie podľa Luise Hay. S Baričákom som ovládla šlabikár šťastia. Večer som odpúšťala všetkým a túžila som objaviť Svet bez hraníc, tajnou havajskou technikou Ho ´oponopono.

Nedarilo sa a bola som sklamaná

Ako si splniť snyKaždá kniha poskytovala návod, ktorý som nevedela dlhodobo praktizovať. Vyžadoval nadmerné úsilie a priveľa času. Mala som pocit, že všetky návody boli dobré len pre tých, ktorí o nich písali.

Rozhodla som sa, že pôjdem na kurz osobného rozvoja, ktorý sľuboval, že môj život po piatich dňoch od základu zmení. Na druhý deň som sa však sklamaná zbalila a odišla som.

Vtedy som si povedala: „Koniec všetkým technikám,  pozitívnemu mysleniu a pretvárke!“ A verte či nie, tých techník, ktoré som vedela bolo neúrekom. Tá najúčinnejšia mala byť autohypnóza. No skrátka CELÉ ZLE.

V kútiku duše som tajne dúfala, že na šťastný a naplnený život nepotrebujem rady od iných a na myšlienku, že „potrebujem niečo so sebou urobiť“ som zabudla.

Najprv sa mi vyčistila hlava

Zmenila som stravovanie. A jeden z benefitov bol, že okrem vyčistenia tela prišlo so zmenou aj vyčistenie hlavy a do života mi začali prichádzať tie správne informácie.

Jedného dňa mi pristála v schránke pozvánka na webinár s témou: Porozumenie ľudskej mysli. Najprv som si pomyslela: „Čo je to za nezmysel? Ďalší návod na šťastie?“

Zvedavosť bola silnejšia a pozrela som si ho. Rozprávanie o troch princípoch ma zaujalo a okamžite som kontaktovala jedného z hostí webinára – Martina Jotova. Dohodli sme sa na vzdelávaní, pretože mi dávalo obrovský zmysel šíriť toto jednoduché poznanie.

Všetko je to úplne inak, ako som si doposiaľ myslela

Netreba trýzniť svoju hlavu pozitívnym myslením! Človek sa nemusí nič učiť, pretože sme sa s týmto poznaním už narodili. Radosť, láska, šťastie a vnútorná motivácia sú našim prirodzeným nastavením.

Stačilo pripomenutie.  Pomohlo mi opäť naladiť sa na seba a pochopiť, kde sa skrýva potenciál človeka a ako s ním pracovať. Poznanie troch princípov odovzdávam ďalej formou konzultácií a na praktických príkladoch zo života vám ukážem, ako to funguje.

Nejedná sa o žiadnu metódu, nie je potrebné si nič pamätať, precvičovať alebo robiť. Žiadne techniky, ktoré vás budú uberať o čas! Každý, kto spozná fungovanie troch princípov dosiahne dlhodobo vnútornú pohodu, spokojnosť vo vzťahoch, dokáže jednať s dokonalou ľahkosťou a plniť si svoje sny.

Presne tak, ako sa jeden zo snov splnil mne. Pozvali na konferenciu, kde hlavným prednášajúcim je Michael Neill – svetovo uznávaný kauč, autor niekoľkých bestsellerov. Jeho verejné vystúpenia menia životy ľudom na všetkých kontinentoch.

Inšpirujú vás úspešní ľudia ako je Michael a chcete sa o Troch princípoch dozvedieť viac? Už druhý rok je v Prahe konferencia, kde na tému Porozumenia mysle bude hovoriť ďalších 10 rečníkov. Tu je pozvánka na konferenciu>>.

Ak sa však chcete zoznámiť s tromi princípmi, rada vám ukážem, ako si zjednodušiť život už teraz>>

Čo s tým má spoločné jedlo

Pokým si neuvedomíme, čoho je život plný stresu schopný, ani najkvalitnejšie jedlo nám nepomôže udržať si vytúžený zdravotný stav.

Stres ako taký je príprava na útok alebo útek a trávenie, rozmnožovanie a spánok k záchrane života predsa nepotrebujeme. Stres funguje ako pud sebazáchovy z minulosti, keď bol človek súčasťou divokej prírody.

Len v minulosti to bolo celkom iné. Akonáhle nebezpečie pominulo, stres bol preč do niekoľkých minút. Dnes sa udržujeme v strese aj niekoľko hodín. Nie, nepomýlila som sa! Novodobý stres nie je spôsobovaný vonkajšími okolnosťami (nejde nás zožrať šelma a ani my nelovíme). Stres nám väčšinou spôsobujú vlastné myšlienky.

Jediným účinným „liekom“  je pochopenie, čo sa deje v našej hlave. Všetko ostatné je, bohužiaľ, účinné len krátkodobo alebo vôbec.

Ako začať? Zadajte svoj e-mail, kde vám pošlem PDF a v ňom jeden jediný krok, na základe ktorého vyriešite 90% situácií, v ktorých ste doteraz prežívali stres >>

Monika Komorášová
Tranformatíny kouč & špecialista na protizápalové stravovanie. Fascinuje ma ako úprava jedálneho lístka môže v človeku prebudiť proces uzdravenia v súčinnosti s pochopením ako funguje ľudská myseľ. Po 17 ročnom hľadaní som konečne našla spôsob ako sa vyliečiť zo zdravotných problémov. Preto som na svojich web stránkach vytvorila projekt Cítim sa skvelo. Rada inšpirujem ľudí variť si jedlo podľa vlastných nápadov. Som autorka knihy ZELENINOVÉ PRÍLOHY>> Ak vás zaujíma môj príbeh môžete si ho prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady zpracovania osobných údajov