Prvý paleo víkend 11. – 14.10.2018

Nervozita stúpa. Organizujem prvý víkendový pobyt s paleo stravovaním. Mám všetko nachystané, zorganizované, tak aby boli všetci spokojní? Celý deň niečo vybavujem. Chatárovi volám dnes už tretíkrát – stále sú nejaké zmeny. Tentokrát preto, že jedna rodinka pobyt odhlasuje – ochoreli.

Bežím na nákup a ešte pomedzi regále rozmýšľam, či som si všetko poznačila. V mojej obľúbenej predajni mäsa nemajú kuracie prsia. V rámci pobytu máme aj paleo kurz a tak ešte cestou vymýšľam, čo pripraviť. Nápadité, chutné a hlavne rýchle. Nebudem predsa záujemcov trápiť siahodlhým postávaním pri sporáku. Na Paleo kurz som si naplánovala kuracie karbonátky s bylinkami. Bude potrebné zaimprovizovať.

Nevadí, aj tak to bude tak, ako to má byť 🙂

Ráno som sa dozvedela, že ani šéfkuchár Ivan na paleo kurz nebude môcť prísť. Ihneď mi bliká kontrolka: Sama to nedáš! Potrebuješ výpomoc a tak hneď volám kamoške, či by neprišla. Tento môj nápad sa jej pozdáva a tak sa mi uľaví.

Pred stretnutím zažívam ešte trošku napätia, niektorí účastníci totiž k nám nevedia trafiť a tak prebieha telefonická navigácia. Zažívam ďalšie prekvapenie. Príchod dvoch účastníčok, ktoré som si poznačila na iný termín paleo kurzu. No, stáva sa.

Paleo zážitky

paleo halusky

paleo halušky

Nech to na začiatku vyzerá akokoľvek chaoticky a rozpačito, nakoniec vzniknú veľmi chutné paleo jedlá, ako karfiol „ala halušky s bryndzou“, Daikon polievka, netradičný šalát s kuracím mäskom, sumček s kanadským pestom a tiež jednoduchý hruškový dezert s brusnicami. Každému zachutilo, dokonca aj pečená kapusta, pripravená netradične- v rúre.

Na každom kurze býva kamarátska atmosféra a tak to bolo aj teraz. Povymieňali sme si recepty. Povedali, čo komu funguje a čo nie. Na nováčikov to mohlo byť trošku veľa informácií. Netreba si robiť zbytočné starosti a byť hneď na prvýkrát perfektný. Dôležité je začať. Postupne svoj tanier vylepšovať v zmysle paleo zásad. Hlavne, aby mal človek pohodičku a radosť z toho, čo si pripraví a potom spapá. A myslím si, že toto nám na kurze vyšlo.

Po paleo kurze  začala ozajstná chatovica. Presunuli sme sa do Bobroveckej doliny na Chatu Ďumbier, kde nás už čakal chatár s chlebom a soľou (rozumej štamperlíčkom žeruchovice). V krbe veselo praskalo.

Program bol voľný a tak každý svoj čas využil na niečo iné.

Večer nás čakal ďalší zážitok

O 18.00 začala prednáška na tému Jednoduchší a bohatší život s porozumením. Mentálny kouč Michal Kopčan nám v úzkom kruhu porozprával o tomto revolučnom poznaní>>

Každý z nás to prežíval rôzne. Niekto extrémne uvoľnený, niekto zaujatý, niekto možno tak trochu mimo, niektorí zažili svoj prvý AHA moment a niektorí ho určite zažijú neskôr.

Každého, kto počul o porozumení po prvýkrát, však prekvapilo, že to bolo také „normálne“ a Michal nikoho neopravoval ani neučil žiadne techniky a stratégie. Celá prednáška sa niesla v duchu odovzdania svojich poznatkov o tom, ako my ľudia fungujeme. Michal skupinku tak vtiahol do rozprávania, že sme nemali čas pozrieť ani na hodinky. Poznáte to, vôbec nevnímate, čo sa okolo vás deje.

Z ničoho nič je vám dobre a nič nepotrebujete „riešiť“.

paleo vikend

paleo víkend

A čo  moje „organizačné starosti“? Tak ako prišli tak aj odišli. Začatím paleo kurzu sa všetky rozplynuli a nezostala po nich ani spomienka. Celý víkend bol jedným veľkým zážitkom. Možno preto som zabúdala na fotenie. Nielenže sme sa neodfotili s Michalom, ale aj na fotky pri stole so skvelým paleo jedlom som si spomenula, keď sme všetky tie „paleo fajnoty“ mali zjedené. Kto má záujem o recepty pridávam ich do skupiny>>

Všetko nám prialo, ešte aj počasie v októbri- krásne slnečné babie leto.

A viete čo? Pohrávam s myšlienkou urobiť toto podujatie znovu. Napriek tomu, že na prvom pilotnom stretnutí sme boli iba piati 🙂

Náš život je spleť zážitkov a toto bolo podľa mňa excelentné spojenie pobytu v prírode, kvalitnej stravy a porozumenia o tom, ako my ľudia vlastne fungujeme. Moje nadšenie šíriť paleo životný štýl a  porozumenie ľudskej mysle medzi ľudí nezastavia ani vlastné myšlienky o tom, že na podujatie prišlo tak málo ľudí.

A či si to užili aj ostatní? Uvidíme snáď nám niečo napíšu do komentára.

V prípade, že máte záujem zúčastniť sa podobného podujatia v budúcnosti, stačí ak sa zaregistrujete. V spodnej časti stránky nájdete formulár, kde stačí vyplniť svoje krstné meno a emailovú adresu>>

paleo vikend

paleo víkend

Monika Komorášová
Tranformatíny kouč & špecialista na protizápalové stravovanie. Fascinuje ma ako úprava jedálneho lístka môže v človeku prebudiť proces uzdravenia v súčinnosti s pochopením ako funguje ľudská myseľ. Po 17 ročnom hľadaní som konečne našla spôsob ako sa vyliečiť zo zdravotných problémov. Preto som na svojich web stránkach vytvorila projekt Cítim sa skvelo. Rada inšpirujem ľudí variť si jedlo podľa vlastných nápadov. Som autorka knihy ZELENINOVÉ PRÍLOHY>> Ak vás zaujíma môj príbeh môžete si ho prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady zpracovania osobných údajov