Olej Zinzino – skúsenosti

Určite sa vám už v živote stala takáto situácia. Stretli ste niekoho známeho a ten vám povedal, že vie o jednej super veci, ktorá pomohla po zdravotnej stránke celej jeho rodine.

Tak presne takto som sa aj ja dostala k informácii o oleji Zinzino pred viac ako rokom. Musím povedať, že ma to zaujalo a chcela som vedieť viac. (Pre upresnenie ide o produkt BalanceOil s obsahom omega 3 mastných kyselín, EPA, DHA, DPA, omega 7 a vit D3, od firmy Zinzino – ďalej skrátene „olej Zinzino“)

Zinzino – prvé zoznámenie

Na stretnutí som si vypočula o všetkých výhodách produktu, ako:

 • nepodlieha oxidácii z dôvodu pridania polyfenolov z olív
 • znižuje zápaly, podporuje mozgovú činnosť
 • podporuje imunitu a obsahuje vit. D3
 • podporuje zdravie srdca
 • chráni krvné lipidy pred oxidačným stresom
 • podporuje normálnu funkciu očí, normálne hladiny triglyceridov v krvi, normálny krvný tlak, normálne hladiny vápniku v krvi, normálne zloženie kostí, svalové funkcie, normálne zdravie zubov a bunkové delenie
 • samozrejme, že nechýbali príbehy ľudí, ako im olej pomohol pri rôznych ťažkostiach
 • Viac o produkte nájdete tu>>

Vždy som voči takýmto marketingovým informáciám skeptická a začala som sa pýtať na podrobnosti. Zaujímalo ma zloženie a odkiaľ pochádzajú suroviny na výrobu. Všetko sa zdalo v poriadku, a tak som si chcela Zinzino olej kúpiť.

Tu bol však háčik. Buď akceptovať vysokú cenu alebo sa zaregistrovať a zakúpiť si balíček s odberom na 6 mesiacov. Celkovo nemám rada záväzky takéhoto typu a ani spôsoby predaja formou MLM, vyskúšať olej ma ale lákalo.

Už dlhšie som sa snažila o navodenie rovnováhy medzi omega 6 a omega 3 mastnými kyselinami, ktoré sú veľmi dôležité pre zníženie zápalov v tele. Vedela som, že v mojom stravovaní mám čo doháňať, že moje jedlo ešte stále obsahuje prevahu omega 6. Povedala som si – nemám čo stratiť. Omega 3 užívam tak či tak a je prakticky jedno, či to bude Zinzino alebo iná, tiež nie lacná značka.

Navyše, poznala som zdravotný stav mojej známej, ktorá mi ho odporučila, a bolo veľmi priaznivé počuť a vidieť na nej, že sa konečne cíti dobre. Keď vidíte niečo takéto povzbudivé, tiež zatúžite „polepšiť si“ a nasledovať tieto kroky.

Test na mastné kyseliny

Dôležitosť omega 3 mastných kyselín v našej strave si uvedomuje každý, kto aspoň trošku „zabŕdol“ do problematiky výživy. Náš organizmus ich potrebuje nevyhnutne na svoje každodenné fungovanie. Patria medzi esenciálne živiny, z ktorých si dokáže vyrobiť ďalšie potrebné mastné kyseliny.

Celá vierohodnosť kvality oleja Zinzino bola ešte umocnená otestovaním sa na profil všetkých mastných kyselín. Prvý test z kvapky krvi sa robil na začiatku a druhý, kontrolný, po 4 mesiacoch. Možnosť overiť si, či je olej učinný alebo nie, ma lákala zo všetkého najviac, pretože tá moja nedôvera bola stále prítomná. No a ako môžem o niečom povedať, či účinkuje alebo nie, ak to sama nevyskúšam.

Olej Zinzino a vaše skúsenosti

Olej Zinzino – moje skúsenosti

Keď niečo robím, ide mi predovšetkým o to, aby som získala čo najpresnejšiu spätnú väzbu. Povedala som si: „Nebudem nič meniť, nezmením stravovanie a nebudem užívať žiadne doplnky a uvidím, ako to dopadne.“ Týmto som v auguste 2019 odštartovala užívanie oleja.

Výsledky ma potešili. Najprv som pocítila mierne zlepšenie kognitívnych funkcií, aj zvýšenie vitality. Únava ustupovala a moja nedôvera mizla. Potešila som sa, že som našla niečo, čo naozaj nie je len o marketingu.

Poľavila som vo svojom zaužívanom jedálnom lístku. „Veď olej zaberá, no nie?“ Nenápadne sa v mojom jedálničku objavili kyslomliečne výrobky, čokoládka, nejaký ten koláčik – no všetko „len občas“ a v rámci pravidiel nízkosacharidového alebo skôr keto stravovania.

V tomto čase ma ešte trápil problém so spánkom, tak som si k oleju prikúpila ešte doplnok Viva. No ani dlhodobé, viac ako 3-mesačné užívanie, mi nepomohlo. Okrem toho sa veci začali meniť k horšiemu.

Začala som cítiť nepohodu v rôznych oblastiach: grganie po užití oleja, občas hnačka, úbytok sily pri cvičení. Čo bolo zlé a nečakané- niektoré kĺbiky sa opäť začali ozývať.

No hovorila som si, že zimné obdobie je pre „moju diagnózu“ celkovo nepriaznivé a tak som pokračovala s otužovaním a tiež s pôstami. (O tejto, taktiež zaujímavej téme niekedy inokedy. Uvádzam to len preto, že okrem „uvoľneného stravovania“ aj toto mohlo mať negatívny vplyv na celkové zhoršovanie zdravotného stavu).

Bol najvyšší čas urobiť si kontrolný test.

Porovnanie testov z kvapky krvi po 6 mesiacoch

Olej Zinzino – vaše skúsenosti

Zaujímalo ma, aké skúsenosti majú s užívaním tohto oleja ostatní a urobila som si menší prieskum. Z toho vznikli nasledovné skupinky:

 • Veľmi spokojní – tí, čo užívali olej poctivo. Väčšinou to ale boli ľudia, ktorí sa po teste akoby zľakli a okrem užívania oleja zlepšili aj stravovacie návyky.
 • Šprintéri – ľudia, ktorí chceli rýchle výsledky a ako rýchlo začali, tak rýchlo s užívaním oleja skončili.
 • Doplnkári – tí, ktorí okrem oleja užívali niekoľko doplnkov súčasne, a teda nevedeli posúdiť, či im reálne olej pomohol.
 • Flákači – typ ľudí, ktorí aj začali, potom nič, po čase začínali opäť a tak stále dokola.
 • Sklamaní. Skupinka, ktorá podľahla tlaku predajcov s veľmi chabými vedomosťami z oblasti základného fungovania tela a ich zdravotné problémy sa po užití oleja zhoršili.
Olej Zinzino a vaše skúsenosti

Zamyslenie na záver

Ako môžeme sledovať, najlepšie výsledky dosiahli tí, čo si po teste uvedomili, že je potrebné zmeniť aj stravovanie. Už sme raz takí, až keď niečo vidíme na papieri, až potom sa dokážeme rozhýbať a aj niečo spraviť.

Znovu sa mi len potvrdilo, že najlepšia štúdia je štúdia urobená na sebe. A aj keď je olej Zinzino označovaný spomedzi všetkých doplnkov omega 3 ako najkvalitnejší, zázraky robiť nedokáže a to ani vtedy, ak za ním stojí vedec Dr. Paul Clyton.

Naopak, ako zázrak sa mne javia práve výsledky dosiahnuté len a len zmenou stravovacích návykov. Pretože výberom tých kvalitných a vysokonutričných jedál zásobíme telo dostatočným množstvom energie, vitamínov, minerálov a následne sa nám odmení excelentným fungovaním.

Kliknutím na obrázok získate viac informácií o dokumente Ako začať protizápalové stravovanie.

Ako začať protizápalové stravovanie
Ako začať protizápalové stravovanie

Článok nereprezentuje lekárske alebo iné zdravotnícke postupy a názory.

Monika Komorášová
Tranformatíny kouč & špecialista na protizápalové stravovanie. Fascinuje ma ako úprava jedálneho lístka môže v človeku prebudiť proces uzdravenia v súčinnosti s pochopením ako funguje ľudská myseľ. Po 17 ročnom hľadaní som konečne našla spôsob ako sa vyliečiť zo zdravotných problémov. Preto som na svojich web stránkach vytvorila projekt Cítim sa skvelo. Rada inšpirujem ľudí variť si jedlo podľa vlastných nápadov. Som autorka knihy ZELENINOVÉ PRÍLOHY>> Ak vás zaujíma môj príbeh môžete si ho prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady zpracovania osobných údajov