Bola som cukroholička

HURÁ, som slobodná! Uvedomila som si po viac ako desaťročnej závislosti na sladkostiach.

Poznáte to? Najprv len malý zákusok v nedeľu, potom každý večer kúsok čokolády, a nakoniec padne celá. Nevinný začiatok pomaly prerastá v závislosť.

Bez sladkostí som nedokázala fungovať. Keksíky, čokoládky, zmrzliny, sladké pečivo, tyčinky a gumové cukríky ma sprevádzali všade.

Zlá nálada, krivda, strach, smútok, obavy, nespokojnosť, všetko som riešila veľkou dávkou cukroviniek. Ale namiesto toho, aby sa mi uľavilo, mi bolo ešte horšie.

Najprv sa to odrazilo na váhe a výkyvoch nálady. Potom pribudli aj zdravotné ťažkosti, nadúvanie, časté infekcie a zápaly priedušiek, zahlienenie a opakované zápaly močových ciest a mykózy.

Objavilo sa zapálené akné na tvári aj chrbte. Nad opakujúcimi bolesťami hlavy som sa vôbec nepozastavovala, ružová tabletka bola vždy po ruke. Horšie bolo, že ma morila neustála únava. Najťažšie boli rána.

Chcela som niečo iné a iné som robila…

Niečo mi hovorilo, že s tým musím prestať. Vydržala som jeden deň a opätovne som sa prichytila, ako pri nákupe vkladám do košíka tyčinky z reklamy. V chvate som ich zjedla. Všetky. Stratila som sebakontrolu. Nasledovali výčitky zo zlyhania a hnev.

„Ako je možné, že sa neviem ovládnuť?!“ dookola som sa bombardovala otázkami. To, že môže byť človek závislý aj na konzumácii cukru, mi nikdy nenapadlo. Bola som zúfalá a nevedela som, ako sa z tohto kolotoča vymaniť.

Hľadala som spôsob a našla som tieto stránky. Všetko mi to začalo zapadať. Čím viac liekov na zápaly som užívala, tým horšia bola moja črevná flóra>>

Predstavila som si ako pravidelne chodím behať.

Objednala som si e-book S jedlom rastie chuť a výsledky sa dostavili pomerne rýchlo. Zhodila som 12 prebytočných kíl, podotýkam – na tých správnych miestach. Žiadny úbytok svalov. Pocítila som oveľa viac energie a dostala chuť športovať.

Zrazu to išlo samo, začala som pravidelne behať a nemusím som sa do toho nútiť ako v predošlých rokoch. Cítim sa naozaj výborne, po vyrážkach, zápaloch, bolestiach hlavy a mykóze ani stopy. A naozaj žiadne neovládateľné chute na sladké. Nebolo to zo dňa na deň, prešla som si aj abstinenčnými príznakmi, ale nič neľutujem a som rada, že som všetko dokázala sama a len za pomoci vylúčenia nevhodných potravín.

Vystačím si s prirodzene sladkou zeleninou a ovocím. Jedlo si vyberám a konečne som sa naučila dávať prednosť kvalitným potravinám,  ktorá ma vyživujú. Najväčším prínosom bolo pre mňa vyčistenie hlavy. Pomohli mi konzultácie, ktoré sú bonusom ku knihe.

Netrýznim sa myšlienkami zo zlyhania a mám konečne rada seba samú.  Opäť sa radujem zo života a som šťastná. To je ten najväčší prínos z celej cesty za zdravím.

Alena, Bratislava

PS1: Pani Alena mi dala súhlas zverejniť jej príbeh, ktorý mi poslala do e-mailu. Ak Vás príbeh zaujal a chcete sa o SCD dozvedieť viac, stiahnite si e – book tu>>

PS2: Na FB máme skupinu Cítim sa skvele s SCD, kde sa vzájomne podporujeme, prihlásiť sa môžeš tu>>

Monika Komorášová
Tranformatíny kouč & špecialista na protizápalové stravovanie. Fascinuje ma ako úprava jedálneho lístka môže v človeku prebudiť proces uzdravenia v súčinnosti s pochopením ako funguje ľudská myseľ. Po 17 ročnom hľadaní som konečne našla spôsob ako sa vyliečiť zo zdravotných problémov. Preto som na svojich web stránkach vytvorila projekt Cítim sa skvelo. Rada inšpirujem ľudí variť si jedlo podľa vlastných nápadov. Som autorka knihy ZELENINOVÉ PRÍLOHY>> Ak vás zaujíma môj príbeh môžete si ho prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohoto komentáru. Zásady zpracovania osobných údajov